AKADEMIE HELPING HOME

VZDĚLÁVÁNÍ | KOUČINK | SUPERVIZE

VZDĚLÁVÁNÍ

Jsme vzdělávací agentura s více než desetiletou praxí. Nabízíme kurzy pro širokou veřejnost formou seminářů s tématy ošetřovatelství, psychologie a zdravý životní styl, akreditované kurzy MPSV pro pomáhající profesionály, sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách.

KOUČINK A PORADENSKÁ PSYCHOLOGIE

Chcete se změnit, posunout ve Vašem osobním i profesním životě nebo potřebujete vyřešit problém, nevíte si rady se svými pocity… nevíte jak na to? Koučování je proces, který hledá a podporuje individuální řešení a rozvoj člověka ve zvolené oblasti. Řešením pro Vás tedy může být právě koučink.

SUPERVIZE

Supervize je nástroj profesního růstu, a to nejčastěji v pomáhajících profesích. Není to kontrola či dokonce terorizování zaměstnanců, není to ani psychoterapie. Slouží k vytváření bezpečného prostoru, ve kterém klient nebo skupina pracovníků může otevřít své pochyby a tápání, oprostit se od negativních emocí, což je pro výkon v pomáhajících profesích nutné.

Jsme na acebooku

Syndrom ženy včelí královny

Postavení žen od pradávné kultury se vyznačovalo, a někde pořád vyznačuje, podrobení žen pod taktovkou mužům.

Dnešní doba však upřednostňuje nastavení rovnocennosti mužů i žen, a to především na pracovním trhu.

Jak je to tedy se ženami „Včelími královnami?“

V předešlém příspěvku jsem upozorňovala na šikanu na pracovišti, což bohužel není výjimečný jev dnešní doby. V tomto tématu budeme pokračovat - jen s mírným zaměřením právě na ženy, zastávající post manažerky či „ šéfky“.

Typické pro tyto ženy (tzv. včelí královny) je pohrdání, srážení, zesměšňování podřízených žen na pracovišti. Ano, je to skutečně zaměřeno převážnou částí jen na ženy, i když ani muži nejsou ušetřeni … Pomyslné královně přerostlo ego a ve včelím úlu není místo pro další královnu.

Tento syndrom byl poprvé popsán začátkem sedmdesátých let minulého století a v současné době má tendenci mírného vzrůstu právě kvůli prosazování rovnocennosti na manažerských místech mezi mužem a ženou.

Dámy, které jsou majitelkami tohoto syndromu, se mnohdy chovají k ženám na pracovišti hůře … přísněji než k mužům.

Podřízené nemají téměř žádnou šanci kariérního postupu či možnosti vlídného zacházení.
Královna sedí na trůnu a obvykle razí svoje přesvědčení, že si místo tvrdě vybojovala … a ať se každá další klidně snaží o totéž, ale nápomocna ji nebude.

Královna nemá potřebu nenávisti, ale je až chorobně posedlá realizovat se ve své práci tak, až to ubližuje ostatním.

Jaké mají podřízené možnosti?

Jestli si milé ženy myslíte, že Vám pomůže lísání, přitakávání či podlézání … tak jste v hlubokém omylu! Nedostanete žádnou výjimku.
Pokud to časem nevzdáte, tak jediná možnost je postavení se královně čelem a vymezit se vůči jejímu jednání.

Opět platí pravidlo – sama jedna žena nic nezvládne, ale vždy je třeba kolektivu. Klasická obrana proti šikaně na pracovišti – nenechávat si neadekvátní chování jen pro sebe, nahrávání, zapisování urážek či zaznamenávání zadávání nesmyslných úkolů.

Jediné co mohu v těchto chvílích potvrdit je to, že těchto skutečných včelích královen není mnoho, ale pokud se s ní pracovně setkáte, tak si držte pevně klobouk na hlavě neb by Vám mohl ulítnout jak list papíru….

Otázka pro Vás … setkali jste se někdy se včelí královnou na pracovišti?

Stáňa, vztahový a zdravotní kouč
Všechny moje příspěvky týkající se vztahů, zdraví... najdete na portálu:
www.zenysro.cz - pod mým jménem
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit na Facebooku

Milí přátelé, připravila jsem pro pracovníky v pomáhajících profesích, kteří mají povinnost 24. školících hodin za rok, nabídku tří akreditovaných kurzů MPSV.
Tyto kurzy lektoruji ve Zlíně, ale po domluvě školím kdekoliv
v ČR.
Za případné sdílení děkuji.
Stáňa
www.helpinghome.cz
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit na Facebooku

Pozvánka🌷 ... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit na Facebooku

Napiště nám, Vaše dotazy rády zodpovíme