AKADEMIE HELPING HOME

VZDĚLÁVÁNÍ | KOUČINK | SUPERVIZE

VZDĚLÁVÁNÍ

Jsme vzdělávací agentura s více než desetiletou praxí. Nabízíme kurzy pro širokou veřejnost formou seminářů s tématy ošetřovatelství, psychologie a zdravý životní styl, akreditované kurzy MPSV pro pomáhající profesionály, sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách.

KOUČINK A PORADENSKÁ PSYCHOLOGIE

Chcete se změnit, posunout ve Vašem osobním i profesním životě nebo potřebujete vyřešit problém, nevíte si rady se svými pocity… nevíte jak na to? Koučování je proces, který hledá a podporuje individuální řešení a rozvoj člověka ve zvolené oblasti. Řešením pro Vás tedy může být právě koučink.

SUPERVIZE

Supervize je nástroj profesního růstu, a to nejčastěji v pomáhajících profesích. Není to kontrola či dokonce terorizování zaměstnanců, není to ani psychoterapie. Slouží k vytváření bezpečného prostoru, ve kterém klient nebo skupina pracovníků může otevřít své pochyby a tápání, oprostit se od negativních emocí, což je pro výkon v pomáhajících profesích nutné.

Jsme na acebooku

Dnešní workshop byl moc prima a těším se na další setkáni 16.7. ve Zlíně a tentokráte s tématem “Emoce a zdraví.”
Stáňa, zdravotni a vztahový kouč
www.helpinghome.cz/akademie
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit na Facebooku

Někdy se nám život zamotá takovým způsobem, že si nevíme rady. Kamarádi či kamarádky nám nepomohou a my se propadáme do vlastního zoufalsví a beznaděje.
Jak si pomoci?
Vůbec není žádná ostuda vyhledat odborníka, který má nezaujatý náhled, vyslechne Vás a nabídne Vám průvodce, oporu při hledání nové cesty...
Nemusíte mít obavy a ráda Vás v naší poradně ve Zlíně přivítám.
Stáňa, zdravotní a vztahový kouč
www.helpinghome.cz/akademie
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit na Facebooku

2 týdny(ů) zpátky

Mgr. Stanislava Gabriel, MBA

Jak zvládnout nemoc

Zvládnout nemoc…
Často slyšíme kolem sebe, jak vznikají nemoci, jak je to všechno o hlavě nebo dokonce, že je nemoc určitým darem nebo symbolem prospěchu nás samých. Také se objevují rady jak má člověk bojovat, jak se má držet. Z mé více než třicetileté praxe ve zdravotnictví vím, že nemocní nemohou jen tak bojovat se svými buňkami, vyzvat je na souboj … ono to tak nějak jednoduše nejde. Nepřítel je často neviditelný a zásah šípem z pohádky prakticky nemožný. Také „ono“ držení se… držet se pomyslného zábradlí, aby nemocný nespadl? To také moc nefunguje.
Nemoc skutečně má tu sílu nás zastavit, často ve chvíli, kdy s tím vůbec nepočítáme. Obrátí se nám svět naruby, cítíme se obnaženi a ohroženi. Střídají se pocity naděje a beznaděje… vyhledáváme jakékoliv rady …
Jedno z nejdůležitějších pravidel uzdravení je vyhýbat se pochybnostem. Ano, ony pochybnosti se přirozeně dostavují, ale zažeňte je a nepřipouštějte si je.
Zakažte si strach, který Vám nedovolí pohnout se z místa a těm, kteří Vám ho jako rušičky předkládají, se vyhněte. Na pesimistické řeči není místo. Zjistěte sami na sobě, co Vás uklidní a navodí spokojenost. U každého je to jinak, na každého funguje něco jiného. Radujte se z maličkostí.
Udělejte si čas na svoji rodinu a přátelé. Co na tom, že jste se dlouho neviděli, třebas právě teď nastala ta pravá chvíle okamžiku. Věnujte se svým koníčkům, nikdy není pozdě začít si plnit sny.
Nedělejte věci, do kterých se Vám nechce jen pro očekávání druhých.
Mějte se rádi i v čase, kdy se pohledu do zrcadla vyhýbáte, protože přijdou dny, ve kterých najdete daleko důležitější obraz a poznáte pohled na věci, které jsou opravdu důležité. Uvidíte, že některé maličkosti zůstávají jen malichernostmi.

Řiďte se svým srdcem… a Vy ostatní nezapomeňte své blízké obejmout, uvařit čaj, udělat si čas na společné chvíle. Podpořit je i ve složitých náročných okamžicích. Člověk potřebuje vnímat souznění. Nebojte se, zvládnete to …

Stáňa, vztahový a zdravotní kouč
www.helpinghome.cz/akademie
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit na Facebooku

Napiště nám, Vaše dotazy rády zodpovíme